ADVU компактен clinder

Краток опис:

Ordering Code Specification  Bore (mm) 16 20 25 32 40  50 63 80  100 Action   Double Acting, Single Rod/Double Rod Fluid    Air Ensured Pressure Resistance      1.5MPa Operating Pressure Range ADVU - -P-A 0.12~1.0MPa 0.1~1.0MPa 0.08~1.0MPa 0.06~1.0MPa ADVU - -P-A-S2 0.13~1.0MPa 0.12~1.0MPa 0.1~1.0MPa 0.8~1.0MPa Ambient and Fluid Temp.     -20~80℃ (No freezing) Port Size  M5     G1/8″ G1/4″ Piston Rod Thread Female Thread M4  M5 M6  M8 M10 M12 Male Thread M8  ...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

  Подредување законик2.png

  спецификација

   Отвор (mm) 16 20 25 32 40  50 63 80  100
  акција   Двонаменски, Единствен Род / Двоен Род
  течност    воздух
  Обезбедена Отпорност на притисок      1.5MPa
  Работен опсег на притисок ADVU - -PA 0,12 ~ 1.0Mpa 0,1 ~ 1.0Mpa 0,08 ~ 1.0Mpa 0,06 ~ 1.0Mpa
  ADVU - -PA-S2 0,13 ~ 1.0Mpa 0,12 ~ 1.0Mpa 0,1 ~ 1.0Mpa 0,8 ~ 1.0Mpa
  Амбиент и течности Темп.     -20 ~ 80 ℃ (Не замрзнување)
  Порт Големина  М5     G1 / 8 " G1 / 4 "
  Клипот Род Тема женски Тема М4  М5 М6  M8 M10 M12
  машки Тема M8   M10 × 1,25  M12 × 1,25 M16 × 1,5 M20 × 1,5
  Перниче     гумени браник

  Димензии
  未 标题 -5.png

  Димензии на состојба

  Боре D1 Е ЕЕ H L2 L3 L4 ММ PL RT T2 TG ZJ CC1
  16 6 29 М5 1 38 4 18,5 8 8 М4 4 18 41 6
  20 6 35,5 М5 1.5 38 4 18,5 10 8 М5 4 22 41 8
  25 6 39,5 М5 1.5 39,5 4 18,5 10 8 М5 4 26 43,5 8
  32 6 49,5 G1 / 8 2 44,5 5 22 12 8 М6 4 32 49,5 10
  40 6 59,5 G1 / 8 2.5 45,5 5 22 12 8 М6 4 42 51 10
  50 6 68 G1 / 8 2.8 46,5 5 22 16 8 M8 4 50 53 14
  63 8 86 G1 / 8 4 50 6 26 16 8 M10 4 62 56 14
  80 8 106 G1 / 8 4 56 6 26 20 8.5 M10 4 82 62 17
  100 8 128 G1 / 4 5 66,5 8 26 35 10,5 M10 4 103 76,5 22

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !