SK Серија ударни Пневматски чекан

Краток опис:

  Тема: Главната characteristeristics воздухот: магнетни влијанието на големите прав паѓа ефект; airconsumption, ниски оперативни трошоци, заштеда на енергија ефект е глупак; ударни интервал прилагодливи; квалитет, relrable, ниска стапка на неуспех; структура е едноставен, лесен за отстранување; иновативни дизајни, шик; клипот отпор impate, (може да биде прилагодено експлозија proor), широко се користат пестициди, рударството, заштита на животната средина и други индустрии, е моќен моќен моќен прав обработка линија помошни equipmen ...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

   

  Тема:

  Главната characteristeristics воздухот: магнетни влијанието на големите прав паѓа ефект; airconsumption, ниски оперативни трошоци,

  заштеда на енергија ефект е глупак; ударни интервал прилагодливи; квалитет, relrable, ниска стапка на неуспех; структура е едноставен, лесен за отстранување;

  иновативни дизајни, шик; клипот отпор impate, (може да биде прилагодено експлозија proor), широко се користат пестициди, рударството,

  заштита на животната средина и други индустрии, е моќен моќен моќен прав обработка линија помошната опрема.

  димензии:
  SK1

  Технички praameters:

  тип А B C D Е G H L S Т Y R
  SK-30 75 10 82 13 9 G1 / 8 132 68 6 50 27 G1 / 4
  SK-40 90 12 97 18 11 G1 / 4 162 78 10 60 34 G1 / 4
  SK-60 121 13 143 19 15 G1 / 4 215 100 10 60 48 G1 / 4
  SK-80 160 17 170 20 17 G3 / 8 260 140 14 90 70 G3 / 8
  SK-100 200 18 200 23 17 G3 / 8 318 160 18 90 70 G3 / 8

   

  тип Работен притисок потрошувачка на воздух клокоча Weighe
    (Kg / cm)  L / ЕЕЗ КГМ / sec килограм
  SK-30 3 ~ 7 0.028 ~ 0.75 1.1
  SK-40 3 ~ 7 0,082 ~ 2.2 2.2
  SK-60 3 ~ 7 0.228 ~ 7.4 5.1
  SK-80 4 ~ 7 0,455 ~ 16.4 11.1
  SK-100 5 ~ 7 1,012 ~ 30 37,5

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !