ST серија

Краток опис:

ST series Detailed Product Description Name: Shuttle Valve Working Medium: Air Pressure Range: 0~1.0Mpa Temperature Range: 0~60℃ Port Size: G1/8″~G1″ Net Weight: 0.05kg/pcs ST Series Shuttle Air Flow Control Valve Aluminum Body With Port Size G 1 / 8 ” – G 1 “ ST Series Shuttle Valve port size G1/8~G1 Aluminum material valve body e.g ST-02 Quick Detail: * ST Series Shuttle Valve * Body Material Aluminum Alloy * Port Size G1/8”,G1/4”,G3/8,G1/2”,G3/4”,G1”...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

  ST Seri es

  Детален Опис на производот
  име: шатл вентил Работно Медиум: воздух
  Мерен опсег: 0 ~ 1.0Mpa Опсег на температура: 0 ~ 60 ℃
  Порт Големина: G1 / 8 "~ G1" Нето маса: 0.05kg / ЕЕЗ

  ST Серија Шатл проток на воздух вентил за контрола алуминиумско куќиште Порт Големина G 1/8 "- G 1"

  ST Серија Шатл вентил големина пристаниште G1 / 8 ~ G1 алуминиумски материјал вентил тело на пример ST-02

  Брзо Детална:

  * ST Серија Шатл вентил

  * Тело Материјал Алуминиум легура

  * Порт Големина G1 / 8 ", G1 / 4", G3 / 8, G1 / 2 ", G3 / 4", G1 "

  * Компактен дизајн, мал обем

  * Лесно ракување, чувствителни на Одговорете

  * Директно на споеви на цевки за монтирање, лесен и удобен

  * Стабилна дизајн, долг живот serive

  апликации:

  ST Серија Шатл функција вентил како две вентил се комбинираат заедно, тоа е нашироко се користи во кола или програма коло логика, насока на воздухот може да се утврди од страна на избор од страна на притисок, кога диференцијален притисок Позитивни една порта отворена и неповратен, друга порта затворена , кога диференцијален притисок негативни, функцијата на акцијата ќе се укине.

  спецификации:

  ST Серија Шатл вентил

  Тело материјал од легура на алуминиум

  Порт Големина G1 / 8 "~ G1"

  Површинска обработка hardcoat anodiz

  модел ST-01 ST-02 ST-03 ST-04 ST-06 ST-08
  Средни Работно воздух
  Ефективни пресек 7.5mm 2 21mm 2 40mm 2 60mm 2 110mm 2 190mm 2
  Порт Големина G1 / 8 " G1 / 4 " G3 / 8 " G1 / 2 " G3 / 4 " G1 "
  Опсег на работниот притисок 0 ~ 1.0Mpa
  Работна температура 0 ~ 60 ℃

   

   

  модел А B C D Е F G
  ST-01 40 24 16 4.5 25 20,5 G1 / 8 "
  ST-02 50 35 22 5.5 35 25 G1 / 4 "
  ST-03 75 48 30 7 50 42 G3 / 8 "
  ST-04 75 48 30 7 50 42 G1 / 2 "
  ST-06 110 72 40 7 70 58 G3 / 4 "
  ST-08 110 72 40 7 70 58 G1 "

  ST


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !