XOU FRLcombination

Краток опис:

Ordering Code Specification Size MINI MIDI MAXI Manual Drain Working Pressure:12bar,40μm XOU-1/8-MINI XOU-1/4-MINI XOU-3/8-MINI XOU-3/8-MIDI XOU-1/2-MIDI XOU-3/4-MIDI XOU-3/4-MAXI XOU-1-MAXI Working Pressure:7bar,40μm XOU-1/8-7-MINI XOU-D-1/4-7-MINI XOU-3/8-7-MINI XOU-3/8-7-MIDI XOU-1/2-7-MIDI XOU-3/4-7-MIDI XOU-3/4-7-MAXI XOU-1-7-MAXI Working Pressure:12bar,5μm XOU-1/8-5M-MINI XOU-1/4-5M-MINI XOU-3/8-5M-MINI XOU-3/8-5M-MIDI XOU-1/2-5M-MINI XOU-3/4-5M-MINI XOU-3/4-5M-MAXI XOU-1-5M-M...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

  Подредување законик

  未 标题 -1.jpg

  спецификација

  големина МИНИ MIDI MAXI
  прирачник Исцедете Работен притисок: 12bar, 40μm XOU-1/8-мини XOU-1/4-мини XOU-3/8-MINI XOU-3/8-MIDI XOU-1/2-MIDI XOU-3/4-MIDI XOU-3/4-MAXI XOU-1-MAXI
  Работен притисок: 7bar, 40μm XOU-1 / 8-7-мини XOU-D-1 / 4-7-мини XOU-3 / 8-7-мини XOU-3 / 8-7-MIDI XOU-1 / 2-7-MIDI XOU-3 / 4-7-MIDI XOU-3 / 4-7-MAXI XOU-1-7-MAXI
  Работен притисок: 12bar, 5μm XOU-1 / 8-5M-мини XOU-1 / 4-5M-мини XOU-3 / 8-5M-мини XOU-3 / 8-5M-MIDI XOU-1 / 2-5M-мини XOU-3 / 4-5M-мини XOU-3 / 4-5M-MAXI XOU-1-5M-MAXI
  манометар 0 ~ 12bar OMA-40-16-1 / 8 OMA-50-16-1 / 4
  0 ~ 7bar OMA-40-10-1 / 8 OMA-50-10-1 / 4
  средни Компресиран воздух
  Карактеристики на структурата Синтерувани филтер со одделување на вода, мини / MIDI / MAXI: Клипот регулатор, тип на мембраната регулаторот; Директен смазка постојана густина
  Тип на монтажа Спојување на монтажа или нога монтажа
  Собранието Позиција Вертикална ± 5o
  врска G1 / 8 " G1 / 4 " G3 / 8 " G3 / 8 " G1 / 2 " G3 / 4 " G3 / 4 " G1 "
  Стандард Номинален проток XOU- ... (-А) 700 1000 1200 2000 2600 2600 7000 8000
  XOU- ... -7 (-А) 800 1300 1500 2500 2800 2800 8500 8700
  XOU- ... -5M (-А) 600 850 1050 1700 1800 2100 6500 7200
  Примарен притисок Прирачник Condensater Исцедете 1 ~ 16bar
  Автоматско кондензат мозоци 1.5 ~ 12bar
  Работен притисок 0.5 ~ 12bar / 0.5 ~ 7bar
  Min.Standard Проток 3 L / min 6L / min 10L / min
  Степен на филтрација 40 цт / 5 um
  Капацитет на кондензат на течности 22 ml
  Опсег на температура 0 ~ 60 ℃
  материјали информации Домување: Цинк умре-кастинг, филтер сад и масло сад: компјутер, метал сад стража: Алуминиум легура заптивање: NBR; Прилагодување копчето: ПОМ

  Prouduct Објаснете
  На XOU состои од XOFR и XOL, секоја единица може да се нарача одделно.

  На XOF со одделување на водата ја чисти со компримиран воздух на течност масло, condeensation и dirt.Particales, за специјална апликација, стандард 40μm филтер елемент може лесно да биде заменет од страна на 5μm филтер елемент.

  На XOR одржување припишување постојан работен притисок и покрај флуктуацијата во согласност притисок и количината на воздух consumed.The пропорционална смазка додава регулиран количество нафта да се филтрира содржината на air.The нафта магла пропорционална на протокот на нафта може да се додаде за време на операцијата. стапка на нафта капка по капка е контролирана од страна на прилагодливи bolt.Normally, од 1 до 12 капки / 1000L на воздухот е доволно.

  Димензии
  未 标题 -2.jpg

  Димензии на состојба

  модел E1 E2 Е3 Е4 E5 E6 E7 Ф1 F2
  XOU- ... -MINI 104 92 40 39 76 95 2 G1 / 8 ", G1 / 4", G3 / 8 " M36x1.5
  XOU- ... -MIDI 140 125 55 47 93 112 3 G1 / 8 ", G1 / 2", G3 / 4 " M52x1.5
  XOU- ... -MAXI 162182 146157 66 53 104 124 3 G3 / 4 ", G1" M36x1.5

   

  модел F3 Φ F4 F5 Φ F6 Φ L1 L2 L3 H1 H2 H3 H4 Х5 H6
  XOU- ... -MINI 31 М4 4.5 40 44 35 11 194 169 69 17,5 20 15
  XOU- ... -MIDI 50 М5 5.5 52 71 60 22 250 206 97 24,5 32 15
  XOU- ... -MAXI 31 М5 5.5 63 71 60 22 252 223 80 24,5 32,40 15

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !