4V200 електромагнетниот вентил

Краток опис:

Ordering Code Specification Model 4V210-06 4V220-06 4V230C-06 4V230E-06 4V230P-06 4V210-08 4V220-08 4V230C-08 4V230E-08 4V230P-08 4A210-06 4A220-06 4A230C-06 4A230E-06 4A230P-06 4A210-08 4A220-08 4A230C-08 4A230E-08 4A230P-08 Valve Type 5/2 Way 5/3 Way 5/2 Way 5/3 Way Effective Sectional Area 14m㎡(CV=0.78) 12m㎡(CV=0.67) 16m㎡(CV=0.89) 12m㎡(CV=0.67) Model 3V210-06 3V220-06 3A210-06 3A220-06 3V210-08 3V220-08 3A210-08 3A220-08 Valve Type 3/2 Way Effective Sectional Area 14m㎡...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

  Подредување законик
  4V200.png

  спецификација

  модел 4V210-06 4V220-06 4V230C-06 4V230E-06 4V230P-06 4V210-08 4V220-08 4V230C-08 4V230E-08 4V230P-08
  4A210-06 4A220-06 4A230C-06 4A230E-06 4A230P-06 4A210-08 4A220-08 4A230C-08 4A230E-08 4A230P-08
  вентил Тип 5/2 начин 5/3 начин 5/2 начин 5/3 начин
  Ефективни пресек 14m (CV = 0.78) 12m (CV = 0.67) 16m (CV = 0.89) 12m (CV = 0.67)
  модел 3V210-06 3V220-06 3A210-06 3A220-06 3V210-08 3V220-08 3A210-08 3A220-08
  вентил Тип 3/2 начин
  Ефективни пресек 14m (CV = 0.78) 16m (CV = 0.89)
  Порт Големина Довод на воздухот = воздух Излезни = Издувните = G1 / 8 " Довод на воздухот = воздух Излезни = G1 / 4 "Издувните = G1 / 8"
  Средни Работно 40 Микрон филтриран воздух
  движење на моделот Внатрешна Тип Водич
  Работно притисок 0,15 ~ 0.8MPa
  Макс. Отпорност на притисок 1.2MPa
  Работна температура 5 ~ 50 ℃
  напон Опсег ± 10%
  Потрошувачка на енергија AC: 5.5VA DC: 4.8W
  Изолација и заштита Класа F (класа) IP65
  Формулар за ожичување Олово жица или тип на конектор
  Највисока акција Фреквенција 5 Циклус / сек
  Најкраткиот Побудување на времето 0.05 Второ

  Димензии

  9.png
  10.png
  11.png

  少 一张.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !