Еден тип правиот агол пулсот вентил

Краток опис:

Drder Code Specification     DTA-Z-25   DTA-Z-40S DTA-Z-50S DTA-Z-62S Prouduct Parameters Model DTA-Z-20J DTA-Z-25J DTA-Z-20 DTA-Z-25 DTA-Z-40 DTA-Z-50S DTA-Z-62S Working Pressure 0.3-0.8MPa Envionment Temperature   -5~55℃ Relative Humidity <85% Use Medium Dry,clean ,compressed air Electric Pressure AC100V/AC220V/DC24V Diaphragm Life Injection at 1 million or mare Nominal Diameter Φ20 Φ25 Φ20 Φ25 Φ40 Φ50 Φ62 Connection Thread G3/4″ G1″ G3/4″  G1″  ...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

  Drder законик
  1.jpg

  спецификација
  A20170724150715

   

   ASCO 直角 25.jpg
  DTA-Z-25
   ASCO 直角 40.jpg
  DTA-Z-40-ти
  ASCO 直角 50.jpg
  DTA-Z на 50-тите
  ASCO 直角 62.jpg
  DTA-Z-62S


  Prouduct параметри

  модел DTA-Z-20J DTA-Z-25J DTA-Z-20 DTA-Z-25 DTA-Z-40 DTA-Z на 50-тите DTA-Z-62S
  Работен притисок 0.3-0.8MPa
  Envionment температура   -5 ~ 55 ℃
  релативна влажност <85%
  Користете Средни Сува, чиста, компримиран воздух
  електрични притисок AC100V / AC220V / DC24V
  дијафрагмата живот Инјектирање на 1 милион или кобила
  номинален дијаметар Φ20 Φ25 Φ20 Φ25 Φ40 Φ50 Φ62
  навојна врска G3 / 4 " G1 " G3 / 4 "  G1 "   G1-1 / 2 "  Г-2 " G2-1 / 2 "

  Dverall димензија
  2.jpg
  Dimenision лист

  Specilications симбол
  А B C D Е F
  20J 89 51 21 G3 / 4 " 75 123
  25J 89 51 21 G1 " 75 123
  20 89 51 21 G3 / 4 " 75 110
  25 89 51 21 G1 " 75 110
  40 132 71 30 G1-1 / 2 " 136 163
  52 168 95 45  Г-2 " 165 206
  62 168 95 45 G2-1 / 2 " 165 206

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !