DNC стандард цилиндар

Краток опис:

DNC Series ISO15552 Standard Cylinder Specification Stroke Bore (mm) 32 40 50  63 80 100 125 Bore Standard Stroke Buffer Stroke Stroke Range Motion Pattern Double Action 32  25 50 80 100  125 160 200 250 320 400 500 20 10~2000 Working Medium Fitered Air 40 Compression Pressure 1.5MPa 50 22 Max. Operating Pressure 1.0MPa 63 Min. Operating Pressure 0.1MPa 80 32 Buffer Air Buffer(Standard) 100 Condition Temperature -5~70℃ 125  35 Operating Speed 50~800mm/s Port Size G1/8...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

  DNC Серија ISO15552 стандард цилиндар

  未 标题 -1.jpg

  спецификација мозочен удар
  Отвор (mm) 32 40 50  63 80 100 125 Боре стандард за мозочен удар тампон мозочен удар Опсег мозочен удар
  движење на моделот двојно дејство 32  25 50 80 100 125 160 200 250 320 400 500 20 10 ~ 2000
  Средни Работно Fitered воздух 40
  компресија притисок 1.5MPa 50 22
  Макс. Работен притисок 1.0Mpa 63
  Мин. Работен притисок 0.1MPa 80 32
  тампон Има бафер (Стандард) 100
  состојба Температура -5 ~ 70 ℃ 125  35
  брзина на работа 50 ~ 800mm / s
  Порт Големина G1 / 8 " G1 / 4 "  G3 / 8 " G1 / 2 "

  Внатрешната структура Делови

   图片 2.jpg NO. означување NO. означување
  1  Клипот Род Нут 10 Магнет (по избор)
  2  клипот прачка 11  Носете прстен
  3 Преден капак печат прстен 12  барел
  4 имајќи 13 клипот
  5 Предниот капак 14 тампон печат
  6 Меѓумеморирање О-прстен 15 тампон игли
  7 О-прстен 16 назад во текот на
  8 Pistion прачка О-прстен 17 Двојна Socket Завртки
  9 Клип О-прстен 18

  未 标题 -2.jpg

  Боре / Симбол А А1 А2 B C D Е F G H јас J  K L
  32 142 190 185 16 94 30 33 10 25 22 17 6 M10x1.25 М6
  40 159 213 207 20 105 35 34 10 29,5 24 17 7 M12x1.25 М6
  50 175 244 233 27 106 40 42,5 10 32 32 23 8 M16x1.5 M8
  63 190 258 247 26 122 45 42 10 36 32 23 8 M16x1.5 M8
  80 214 301 288 35 127 45 53 10 37 40 26 10 M20x1.5 M10
  100 229 321 308 40 137 55 52 10 39 40 26 10 M20x1.5 M10
  125 277 394 378 46 160 60 71 10 43,5 54 40 10 M27x2 M12

   

  Боре / Симбол M N O P П R S Т U V W X Y Z Z1
  32 12 15 G1 / 8 5 3 6.5 45 32,5 12 10 28 4 46 58,7 21
  40 12 17,5 G1 / 4 7 3 7 52 38 16 13 33 4 53,7 68 21
  50 12 20 G1 / 4 7 3 9 65 46,5 20 17 38 4 65,8 84,5 23
  63 12 22 G3 / 8 8 5 9 76 56,5 20 17 38 4 79,9 99,6 23
  80 15 23 G3 / 8 10 5 12 94 72 25 22 43,5 5 101.8 123.8 29
  100 15 26 G1 / 2 10 5 14 112 89 25 22 47 6 125.9 148,9 29
  125 20 29 G1 / 2 10 5 14 134 110 32 27 53 7 156,9 179,6 40,5

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !