GT серија Pneuamtic Gear Вибратор

Краток опис:

Product Features Vibration intensity can be adjusted on air pressure,can immediately start,stop,fast,low-noise,bibration force,security. Application Feed material conveyor,vibrating screening,vibrating hopper,to help fill packaging,foundry sand mold vibration. Works Copper eccentric gear installed counterweight impact ai intake charge into the gear thrust gear rotates,the eccentric rotation of the centrifugal weight with vibration,the gear driven by a bearing,low noise. Dimensions Table ...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики на производот

  интензитетот на вибрации може да се прилагоди на притисокот на воздухот, може веднаш да започне, да застане, брз, ниска бучава, bibration сила, безбедност.

  апликација

  Се хранат материјал транспортер, вибрира скрининг, вибрира бункер, да помогнат во пополнувањето пакување, леење вибрации песок мувла.

  Автор е на книгите

  Бакар ексцентричен опрема влијание инсталиран противтежа ai доза задолжен во брзина нафрли опрема ротира, ексцентричен ротација на центрифугална тежина со вибрации, со погон на запчаници со лого, ниско ниво на бучава.

  димензии на маса

  GT6

  тип А B C D Е F G P / O Тежина (g)
  GT-4 56 40 20 6 10 28 70 1/8 280
  GT-6 56 40 20 6 10 28 70 1/8 280
  GT-8 68 50 28 7 12 35 86 1/8 280
  GT-10 68 50 28 7 12 35 86 1/8 280
  GT-13 90 65 39 9 16 43 113 1/4 610
  GT-16 90 65 39 9 16 43 113 1/4 610
  GT-20 104 82 56 9 17 56 128 1/4 1120
  GT-25 104 82 56 9 17 56 128 1/4 1120
  GT-32 130 103 76 11 21 73 160 3/8 2150
  GT-36 130 103 76 11 21 73 160 3/8 2150
  GT-40 152 122 85 18 27 80 194 3/8 3530
  GT-48 152 122 85 18 27 80 194 3/8 3530
  GT-60 195 140 96 21 30 95 240 1/2 5590

  Технички параметри

  тип Фреквенција (VPM) моќ на вибрации (N) потрошувачка на воздух (/ мин)
  0.2Mpa 0.4MPa 0.6MPa 0.2Mpa 0.4MPa 0.6MPa 0.2Mpa 0.4MPa 0.6MPa
  GT-4 11.500  12.500  13.500  130 165 210 30 40 50
  GT-6 11.500  12.500  13.500  130 165 210 30 40 50
  GT-8 34,850  42.000  45,500  980 2.1 2.8 46 80 112
  GT-10 27.500  35.000  37,500  840 1.39 2.4 46 80 112
  GT-13 26.000  30.000  33.000  1.400  2.440  3.730  120 200 290
  GT-16 17.000  21.500  24.000  1.220  2.090  3.160  120 200 290
  GT-20 17.000  20.000  23.000  2,170  4,040  5,520  185 325 455
  GT-25 12.000  15.500  17.000  2.120  3,510  5.070  185 325 455
  GT-32 13.000  14.000  16.000  3,380  5,430  7,540  330 530 745
  GT-36 7.800  10.000  13.000  3.300  5.000  7.150  330 530 745
  GT-40 7.500  8.800  9.500  4.350  7,350  9,850  408 428 680
  GT-48 5.800  7.500  9,700  4.950  7.750  10,6007  408 428 680
  GT-60 4,758  6,530  8,515  5.700  9.800  11,150  505 600 920

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !