Професионална пневматски електромагнетниот вентил 12V / 24V / 11V / 220V Со разводна кутија / Жица

Краток опис:

Detailed Product Description Material: Stainless Steel Power: DC:2.8W AC:2.8VA Working Voltage: AC,DC Protect Class: IF65 Temperature Range: -30~70℃ Insulation Class: F Class Wire Form: Lead Wire,Connector Name: Coil Solenoid Valve Coil 12V / 24V / 11V / 220V With Junction Box and Wire Electromagnetic induction coils for pneumatic solenoid valve application, voltage DC12V, DC24V, AC110V, AC220V, power consumption AC:4VA~30VA, DC:3W~48W,electricity connecting socket type,wire outle...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детален Опис на производот
  материјал: нерѓосувачки челик моќност: Вашингтон: 2.8W AC: 2.8VA
  Работен напон: AC, DC Заштитете Класа: IF65
  Опсег на температура: -30 ~ 70 ℃ Класа на изолација: F Класа
  Жица Форма: Олово жица, конектори име: на намотката

  Електромагнетниот вентил серпентина 12V / 24V / 11V / 220V Со разводна кутија и жица

  Електромагнетна индукција калеми за пневматски апликација електромагнетниот вентил, напон DC12V, DC24V, AC110V, AC220V, потрошувачка на енергија AC: 4VA ~ 30VA, DC: 3W ~ 48W, електрична енергија поврзување тип socket, жица тип outleading, класа на изолација F / H пр 4V210

  Брзо Детална:

  * Електромагнетни индуктор за апликација за пневматски електромагнетниот вентил

  * Работен напон DC12V, DC24V, AC110V, AC220V

  * Потрошувачка на енергија AC: 4VA ~ 30VA, DC: 3W ~ 48W

  * Термопластични тип, тип на терморегулациски, Не тип херметичка

  * Електрична енергија поврзување тип жица летање тип олово или тип socket

  * Електрична енергија поврзување стандард DIN43650A DIN43650B

  * Изолација F класа, H класа

  * Различни модели за различни апликации

  * Стабилен и долг работен циклус

  * Сертификација CE одобрено

  12V


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !