Белата пневматски компоненти -0.5 ~ 30Bar еден прекинувач на притисок / Прирачник Автоматско ресетирање

Краток опис:

Detailed Product Description Material: Plastic+Brass Colour: White Name: Pressure Switch Type: HLP506 Temperature Range: -10-120℃ Package: Box Single Pressure Control Switch manual/Auto Reset Pressure Range -0.5~30Bar PS Series single pressure switch working pressure range -0.5~30Bar,auto reset type,manual reset type body material brass,housing material engineering plastic e.g PS110 Quick Detail: * PS series single pressure controller saginomiya interchangeable * Body material br...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детален Опис на производот
  материјал: Пластични + месинг боја: Белата
  име: прекинувач на притисок тип: HLP506
  Опсег на температура: -10-120 ℃ пакет: кутија

  Еден притисок рачен прекинувач / Автоматско ресетирање притисок опсег -0.5 ~ 30Bar

  PS Серија прекинувачот еден притисок работен притисок опсег -0.5 ~ 30Bar, тип Автоматско ресетирање, рачна ресетирање тело материјал месинг, домување материјал инженеринг пластика пр PS110
  Брзо Детална:

  * PS серија контролер еден притисок saginomiya меѓусебно
  * Тело материјал месинг
  * Домување материјал инженеринг пластика
  * Белоу материјал месинг или од нерѓосувачки челик за опција
  * Меѓународен држач за флексибилно поставување на различни прилики
  * поставување притисок може да биде прилагодлив за одредена апликација
  * микро-прекинувач овозможува сигурноста на префрлување функција
  * Висока прецизност скала прозорец
  * висок притисок отпор до 35Bar
  * Стабилна дизајн, долг животен циклус

  20170210182413_96507

  20170210182431_77001

   

  20170210182446_46765


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !