QE серија

Краток опис:

QE series Detailed Product Description Name: Pneumatic Exhaust Valve Working Medium: Air Pressure Range: 0~0.8Mpa Temperature Range: 0~60℃ Colour: Black/Silver Material: Aluminum QE Series Quick Exhaust Valve , G 1 / 8 ” To G 3 / 4 ” Automatic Flow Control Valve QE Series Quick Exhausting valve port size G1/8~G3/4 e.g QE-02 Quick Detail: * QE Series Quick exhausting valve * Body Material Aluminum Alloy * Port Size G1/8”,G1/4”,G3/8,G1/2”,G3/8”,G1” * Compact design,sma...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

  QE серија

  Детален Опис на производот
  име: Пневматски издувниот вентил Работно Медиум: воздух
  Мерен опсег: 0 ~ 0.8Mpa Опсег на температура: 0 ~ 60 ℃
  боја: Црна / сребрена материјал: алуминиум

  QE Серија Брзи издувниот вентил, G 1/8 "до G 3/4" Автоматска контрола на проток вентил

  QE Серија Брзо Исцрпување големина вентил порта G1 / 8 ~ G3 / 4 пр QE-02

  Брзо Детална:

  * QE Серија Брзо исцрпувачки вентил
  * Тело Материјал Алуминиум легура
  * Порт Големина G1 / 8 ", G1 / 4", G3 / 8, G1 / 2 ", G3 / 8", G1 "
  * Компактен дизајн, мали димензии, мала тежина
  * лесно ракување, чувствителни на Одговорете
  * Брз исцрпувачки, операција за безбедност
  * Директно на споеви на цевки за монтирање, лесен и удобен
  * Стабилна дизајн, долг живот serive

  пневматски вентил, Брзи исцрпувачки вентил, контрола на проток вентил

  апликации:

  QE Серија Брзо Исцрпување на вентил широко се користат во пневматски систем највисоко место, претворајќи место или каде што воздухот затворени во, таа брзо може да се исцрпат затворач во воздух задржи цевка систем преку и да ја задржите движење компоненти непречено и безбедно.
  На пример, инсталирани QE помеѓу цилиндар и насока контрола вентил во близина на цилиндар, воздухот цилиндар exhuasting може директно од исцрпувачки вентил не преку насока контрола вентил, може да го подобри цилиндар работна брзина ефикасно

  Specifiction

  модел QE-01 QE-02 QE-03 QE-04 QE-06
  Средни Работно воздух
  Ефективни пресек 16мм 2 27.5mm 2 28mm 2 71mm 2 72.5mm 2
  Порт Големина G1 / 8 " G1 / 4 " G3 / 8 " G1 / 2 " G3 / 4 "
  Опсег на работниот притисок 0 ~ 0.8MPa
  Работна температура 0 ~ 60 ℃

  QE

  модел Боре L W H А B C D
  QE-01 G1 / 8 " 46 20 32 30 4.3 27 40
  QE-02 G3 / 8 " 62 25 40 39 5.6 33,5 55
  QE-03 G3 / 8 " 62 25 40 39 5.6 33,5 55
  QE-04 G1 / 2 " 98 38 64 60 8.5 51 90
  QE-06 G3 / 4 " 98 38 64 60 8.5 51 90

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !