Голема големина проток на воздух вентил за контрола xQ Серија Брзи издувниот вентил месинг / цинк легура

Краток опис:

Detailed Product Description Name: Airflow Control Valve Working Medium: Air Pressure Range: 0.12~1.0Mpa Temperature Range: -5~60℃ Port Size: G1/4″~G1/2″ Material: Brass/Zinc Alloy Big Size Air Flow Control Valve XQ Series Quick Exhaust Valve Brass / Zinc Alloy Body XQ Series Quick Exhausting valve is generally installed in the pipeline between the cylinderand change valve and lose to the cylinder to enable the cylinder to directly discharge the air without the necessity...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детален Опис на производот
  име: Проток на воздух вентил за контрола Работно Медиум: воздух
  Мерен опсег: 0,12 ~ 1.0Mpa Опсег на температура: -5 ~ 60 ℃
  Порт Големина: G1 / 4 "~ G1 / 2" материјал: Месинг / цинк легура

  Голема големина проток на воздух вентил за контрола xQ Серија Брзи издувниот вентил месинг / цинк легура

  XQ Серија Брзо Исцрпување на вентил генерално е инсталиран во гасоводот меѓу вентил промена cylinderand и губат на цилиндарот за да им овозможи на цилиндерот директно испуштање на воздух, без потреба да се оди преку вентил промени и така што ефектот на зголемување на брзината на движење на цилиндар, големина порта G1 / 8 ~ G1 / 2 месинг / цинк легура тело материјал вентил

  Брзо Детална:

  * XQ Серија Брзо исцрпувачки вентил

  * Тело Материјал месинг

  * Три пристаништа врски

  * Порт Големина G1 / 8 ", G1 / 4", G3 / 8, G1 / 2 "

  * Компактен дизајн, мал обем

  * Лесно ракување, чувствителни на Одговорете

  * Брз исцрпувачки, операција за безбедност

  * Директно на споеви на цевки за монтирање, лесен и удобен

  * Стабилна дизајн, долг живот serive

  апликации:

  XQ Серија Брзо Исцрпување на вентил широко се користат во пневматски систем највисоко место, претворајќи место или каде што воздухот затворени во, таа брзо може да се исцрпат затворач во воздух задржи цевка систем преку и да ја задржите движење компоненти непречено и безбедно.

  На пример, xQ инсталиран помеѓу цилиндар и насока контрола вентил во близина на цилиндар, воздухот цилиндар exhuasting може директно од исцрпувачки вентил не преку насока контрола вентил, може да го подобри цилиндар работна брзина ефикасно

  Specifiction

  МОДЕЛ XQ176000 XQ171000 XQ171500
  ЗАЕДНИЧКА навој G1 / 4
  ЗАЕДНИЧКА PIP создаден 6mm
  ТЕК ≥0.9M3 / мин ≥2.5M3 / мин ≥4.5M3 / мин
  TIMERATE (десет илјади пати) ≥200
  Работен притисок RANGE 0,12 ~ 1.0Mpa
  РАЗМЕНА пати (S) ≤0.03 ≤0.04 ≤0.05

   

  P. contect размена вентил за излез 

  А. Поврзете цилиндер

  Р. Поврзете пригушувач

  xQ


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !