SeriesPV600 (Gunmetal тело се Burkert)

Краток опис:

2/2-way Angle-Seat Valve for medium up to +180°C,Gunmetal Body-Burkert female threaded port connection,DN 15-65 ? High flow rate ? Long life cycle ? NC and NO universal actuators with modular universal accessory program up to control heads ? Deliverable with flow direction below or above seat ? Simple conversion of the control function Actuator Size Port Size Standard Actuator Size mm PV500 Series Plunger Pilot angle seat valve is operated with a single or double-acting piston actuator.The...


 • ФОБ Цена: преговори
 • Мин.нарачката Количина: 10PCS
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal
 • детали за производот

  Тагови производ

  2/2-насочен Агол-вентил седиште за средни до + 180 ° C, Gunmetal тело Burkert женски навој пристаниште врска, DN 15-65
  ? Висока стапка на проток
  ? Долго циклус живот
  ? Соединетите Американски Држави и универзални активатори со модуларен
  универзална програма додаток до контрола на шефови
  ? Испорака со проток насока под или над седиштето
  ? Едноставна конверзија на функцијата на контрола

  побудувачкиот Големина

  Порт Големина Стандардна побудувачкиот милиметри големина PV500 Серија Клипот пилот агол вентил седиште се ракува со
  еден или двојно дејство клипот actuator.The сигурен само-
  прилагодување на пакување жлезда обезбедува висок интегритет запечатување.
  Висока стапка на проток се оствари со Gunmetal а-начин тело.
  Овие одржување слободни и робустен вентили може да се догради
  со широк спектар на додатоци за позиција
  индикација, ограничување мозочен удар или рачно редефинирање.
  Па
  DN15 40,50
  DN20 50,63,80
  DN25 50,63,80
  DN32 63,80
  DN40 63,80
  DN50 63,80
  DN65 80100

  спецификација

  модел
  спецификација
  nomal Затворено P015NC P020NC P025NC P032NC P040NC P050NC P065NC
  nomal отворено P015NO P020NO P025NO P032NO P040NO P050NO P065NO
  Материјал на boday / побудувачкиот S.S304 316 / PA
  оперативен метод клипот пилот
  Амбиент и течност Воздух, вода, Oil.Steam (50CTS подолу)
  големина пристаниште  G1 / 2  G3 / 4  G1  G1 G1 / 4 G1 G1 / 2 G2 G2 1/2
  Номинален дијаметар mm 13 18 24 31 35 45 61
  KV (m3 / h) 4.2 9 19 33 42 59 90
  модел
  спецификација
  nomal Затворено S015NC S020NC S025NC S032NC S040NC S050NC S065NC
  nomal отворено S015NO S020NO S025NO S032NO S040NO S050NO S065NO
  печат на седиштата Тефлонски / FPM
  матични печат Тефлонски / FPM
  клипот печат Тефлонски / FPM / NBR
  Tempreture на Медиум Тефлонски -10 ~ 200 ℃
  FPM -10 ~ 150 ℃
  инсталирање Downsteam / Upsteam

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !